Skip to main content

Nieskazitelnie gładka i piękna skóra to marzenie każdej kobiety. Szczególnie latem, kiedy eksponujemy ciało w bikini pragniemy, by na naszej skórze nie było żadnych niechcianych włosków i podrażnień po ich usuwaniu. Niestety, najbardziej podatna na podrażnienia jest skóra w okolicy miejsc intymnych, gdzie rosną z reguły grube i ciemne włosy. Ich usuwanie w warunkach domowych za pomocą specjalnych kremów, pianek, plastrów z woskiem, bądź maszynek kończy się najczęściej uszkodzeniem warstwy rogowej naskórka, niekiedy miejscowym zakażeniem, a co za tym idzie pojawieniem się licznych krost i strupków. Włosy usuwane takimi metodami odrastają bardzo szybko, zwykle już następnego dnia, dając nieprzyjemne uczucie szorstkości. Do innych domowych sposobów depilacji zaliczyć można depilację przy użyciu depilatora elektrycznego. Niestety metoda ta nie jest polecana w przypadku bikini. Skóra w okolicy miejsc intymnych jest silnie ukrwiona i wrażliwa, zatem stosowanie depilatora na tych obszarach ciała może wywoływać krwawe wybroczyny. Depilacja bikini depilatorem jest ponadto niedokładna, a przede wszystkim, wbrew temu co zapewniają producenci tych urządzeń, bardzo bolesna. Receptą na to jest profesjonalna depilacja bikini, wykonywana przez specjalnie wykwalifikowane do tego osoby.

Współczesna kosmetologia oferuje liczne metody usuwania niechcianego owłosienia.
Zanim przyjrzymy się im bliżej, warto zaznaczyć, iż w przypadku depilacji miejsc intymnych istnieją dwa, często mylone ze sobą pojęcia – depilacja bikini oraz depilacja brazylijska. Klasyczna depilacja bikini obejmuje linię bikini i pachwin. Z kolei brazylijska depilacja czy też brazylijskie bikini to nic innego jak całkowite lub częściowe usunięcie włosów z łona, warg sromowych, wewnętrznej części pośladków, a także szpary pośladkowej.

W kolejnym artykule przybliżymy Wam plusy oraz minusy depilacji okolic bikini przy użyciu wosku lub pasty cukrowej. Zapraszamy!